Homemoney.ua — узнайте куда уходят Ваши деньги Registration

Blog

FeedSubscribe

Ze zdravotnické dokumentace až do účtu kreditních karet: Uchovávejte své osobní informace v jednom místě

05.10.2011

V dnešní den a věk, mnozí z nás směnili velké černé zápisníky na výkonné hi-tech PDA, ale bez ohledu na to, by se měla tato poklad informací obsahovat více než telefonní čísla starých vysokoškolských přátelé a pracovní kontakty. Minule když potřebovali rodné číslo, nebo historie očkování, měli jste to po ruce? Jsou vaše bankovní hesla nahrané do počítače, před zraky hackerů? Měli byste mít velitelské centrum, které obsahuje každý kus potřebné informace, co byste mohli potřebovat. Tým domácího účetnictví zdarma HomeMoney pomůže vám jej nastavit. 

Vaše rodinné finance v jednom místě

Všechny vaše finanční informace by měly být uloženy někde v bezpečí, a přístupnými pro vás a jen vás. Jsme fanoušci peněženek (aplikace pro Android a iPhone), což je v podstatě databáze chráněné heslem, která má pole, kde můžete zadat název účtu, heslo a všechny relevantní informace. Alternativně, podívejte se na podobné aplikace pro PC. Pokud jste přivyklý k tomuto old school černému zápisníku, jen je nutné zahrnout všechny své příslušné informace a skrýt knihu v bezpečném místě, kde budete moci najít znovu. Veďte, kde najít následující informace: 

Čísla bankovních účtů.

Přihlašovací jména, hesla a webové adresy do záložek pro všechny finanční účty.

Kontaktní informace pro firemní oddělení lidských zdrojů

Vaše číslo sociálního pojištění.

Rodný list.

Čísla pojistné smlouvy domů a aut a kontaktní informace

Čísla kreditních karet (uloženy odděleně od karty).

Kopie řidičského průkazu a cestovního pasu. 

Vytvořte si vlastní zdravotní záznamy

Místo toho než snažit si pamatovat všechny vaše důležité zdravotní údaje pokaždé, když navštívíte lékaře, držte všechny výsledky v jednom místě, takže byste mohly vytisknout je před další schůzku. Jsou taky aplikace na to, které umožnují  chránit data, a případně můžete vytisknut si tento PDF zdarma a vytvořit peněžní kartu se zásadní zdravotní informací. Bez ohledu na to, jak to uděláte, ujistěte se, že máte záznamy o: 

Jména, adresy a telefonní čísla všech svých lékařů.

Všechny léky, které přijímáte, zdravotní stav, a alergií.

Termíny minulých lékařských testů a jejich výsledky.

Historie očkování.

Zdravotní pojištění, číslo a kontaktní informace. 

Záloha

Samozřejmě, že vaše zápisník měl by obsahovat další, ehm, tradiční informace. Stejně jako svět točí kolem Facebook dnes, nemusí být tak, že osoba, která žádá všechny 893 přátele znovu sdílet jejich telefonní číslo, protože si omylem potopila její mobil ve vaně. Přesvědčte se, že zálohovali čísla na SIM kartě, nebo synchronizovaly data s PC nebo vašem online účtem. 

Úschova

Pokud uschováte informace online, založte stránky a zdroje, které jste použili, abys podrobně zachytit a pak zapomenout na webové stránky a heslo pro místo, které je uložené. Pokud se rozhodnete dělat všechno ručně, nenechávejte si proužky papíru nebo poznámky napsané na zádech obálek. Mějte vše, co ve stejném poznámkovém bloku nebo složce a uschovejte svou malý černý zápisník někde v bezpečí, nejlépe v uzamčené zásuvce.

Add comment

  Country flag

biuquote
  • Comment
  • Preview
Loading